ClickCease

Sprawdź co zrobić, aby do Twojego sklepu trafiło więcej klientów.

Tablety i smartfony do tego stopnia zdominowały naszą rzeczywistość, że według najnowszych badań aż 40% zakupów rocznie odbywa się za ich pomocą. Jednak posiadanie sklepu internetowego, który z łatwością obsługuje się poprzez przeglądarkę internetową w komputerze nie oznacza, że sklep ten równie łatwo będzie obsługiwany na tabletach czy smartfonach. Problem tkwi w tym czy strona jest stworzona w technologii RWD. Technologia ta pozwala dopasować wyświetlaną stronę do wielkości rozdzielczości ekranu. W praktyce oznacza to, że strona równie dobrze będzie się wyświetlać zarówno na monitorze komputera jak i w komórce. Czy warto zainwestować w technologię RWD jeśli jeszcze do tej pory tego nie zrobiliśmy? Oczywiście, że tak! Z roku na rok coraz więcej użytkowników będzie dokonywało zakupów poprzez urządzenia mobilne, czego dowodzą aktualne badania przeprowadzane przez TNS OBOP.

Jeśli sklep internetowy wykorzystuje RWD z całą pewnością wyświetli się poprawnie na każdym urządzeniu bez względu na rozdzielczość wyświetlacza. Jest to fakt niezwykle istotny, ponieważ nawet 80% potencjalnych klientów opuszcza stronę sklepu, jeśli nie jest ona dobrze wyświetlana na urządzeniu z którego korzystają. Technologia RWD gwarantuje więc, że strona automatycznie dopasuje się do wszystkich urządzeń. Dla firm, które inwestują w pozycjonowanie, to również bardzo dobre rozwiązanie, gdyż wyszukiwarka Google lepiej „traktuje” strony responsywne.

Jeśli nadal nie jesteśmy przekonani do zainwestowania w stronę responsywną warto przeanalizować jak wiele osób odwiedza nasz sklep poprzez urządzenia mobilne. Do takiej analizy służy Google Analytics, które podpięte pod naszą stronę precyzyjnie pokazuje ile osób odwiedziło nasz sklep poprzez smartfon lub tablet.

Podsumowując, wdrożenie sklepu z RWD przynosi korzyści w postaci wymiernej liczby klientów, którzy mają łatwiejszy dostęp do naszej strony. Dzięki Google Analytics jesteśmy w stanie to potwierdzić i kontrolować. Dodatkowo wszystkie zmiany na stronie dokonywane są za pomocą jednego kodu i od razu widoczne są na wszystkich urządzeniach. Klient ponadto uzyskuje spójną i łatwo dostępna stronę, po której porusza się w górę i w dół (jeśli korzysta ze smartfona lub tableta), a nie dodatkowo jeszcze na boki.

Technologia RWD jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych klientów, którzy w sposób łatwy i szybki chcą dokonywać zakupów. Sklep responsywny umożliwi naszym klientom zakupy niemal w każdym miejscu i o każdym czasie, a to przecież dla sprzedającego jest najważniejsze.Zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.