ClickCease
Jaki jest miesięczny koszt utrzymania strony internetowej - Maciej Sikora

Jaki jest miesięczny koszt utrzymania strony internetowej?

Koszt stworzenia strony internetowej to nie jedyny wydatek, który czeka jej właściciela. Konieczne jest również jej utrzymanie. Większość opłat odnawianych jest raz w roku. Przyjrzymy się jednak temu, jaki jest miesięczny koszt utrzymania strony internetowej.

Miesięczny koszt utrzymania strony internetowej – domena i hosting

Za domenę należy płacić co roku. Przed zakupem warto sprawdzić, ile kosztuje jej przedłużenie. Często można bowiem spotkać się z hasłami: „Domena za 0 zł”. W takich przypadkach pierwszy rok jest w pełni darmowy. Po upływie 12 miesięcy konieczne jest uiszczenie opłaty. Tutaj stawki są różne – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na rok. Czyli kilku-kilkudziesięciu złotych na miesiąc. Oferta na rynku jest duża – jest więc w czym wybierać.

Kolejnym kosztem jest hosting. Jest to miejsce na serwerze, gdzie można przechowywać pliki związane ze stroną www. Ceny hostingu są zróżnicowane. Zależą w głównej mierze od wielkości ruchu na stronie internetowej. Średnio jest to wydatek 100-200 złotych rocznie. Miesięcznie należy przygotować się na koszt kilku-kilkudziesięciu złotych.

 

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu 🙂Zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.