ClickCease
Gdzie kupić zdjęcia na stronę internetową - Sikora IT

Gdzie kupić zdjęcia na stronę internetową?

Strona internetowa z samym tekstem bez obrazów z pewnością nie zwróci niczyjej uwagi. Dlatego też warto zadbać zarówno o teksty, jak i grafiki. Nie zawsze możemy samodzielnie wykonać wysokiej jakości zdjęcia – albo nie mamy na to czasu, albo sprzętu. Dlatego też dzisiaj podpowiadamy, gdzie kupić zdjęcia na stronę internetową?

Gdzie kupić zdjęcia na stronę internetową – najpopularniejsze sposoby

Najczęstszą metodą pozyskiwania grafik jest skorzystanie z banków zdjęć (zdjęć stockowych). Są to zbiory zdjęć z różnych dziedzin, gdzie „od ręki” można znaleźć grafikę pasującą do poszukiwanej przez nas tematyki. Większość pozyskanych w ten sposób zdjęć można dowolnie edytować i dopasowywać do swoich potrzeb.

Grafiki bez tantiem (royalty free) mogą być użyte do wielu celów bez konieczności każdorazowego opłacania za nie honorarium. Korzystanie z takich zdjęć nie jest ograniczone czasowo.

Gdzie kupić zdjęcia na stronę internetową? Wśród najpopularniejszych banków zdjęć można wymienić m.in. Gettyimages, AdobeStock, iStock, Depositphotos, Fotolia oraz ShutterStock.

Darmowe zdjęcia na stronę internetową

W przypadku bardzo ograniczonego budżetu można zdecydować się na korzystanie z darmowych baz zdjęć. Jest to rozwiązanie rozsądniejsze niż pobieranie przypadkowych zdjęć z Google Images. Należy jednak pamiętać, że nie będą to tak niepowtarzalne grafiki, jak w przypadku zdjęć stockowych, za które trzeba zapłacić.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu 🙂Zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.