ClickCease
Coraz częstsze włamania na poczty wp, onet, interia – jak się zabezpieczyć? - SikoraIT

Coraz częstsze włamania na poczty wp, onet, interia – jak się zabezpieczyć?

Bezpieczeństwo na poczcie to podstawa tego, aby mieć pewność, że nikt nie wykradnie danych z e-maila. Coraz częstsze włamania na poczty wp, onet, interia – jak się zabezpieczyć przed niechcianymi atakami?

Poczta elektroniczna – zabezpieczenia przed włamaniem

Zarówno e-mail firmowy, jak i prywatny powinien być odpowiednio chroniony. Jakie zabezpieczenia przed włamaniem warto zastosować?

  • Coraz częstsze włamania na poczty wp, onet, interia – jak się zabezpieczyć? Podstawową metodą jest silne hasło. Nie należy ustawiać oczywistych nazw. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się ciągi małych i wielkich liter, cyfr oraz znaków. Takie samo hasło nie powinno być stosowane w różnych miejscach.
  • Klucz bezpieczeństwa U2F to urządzenie wyglądające jak pendrive. Aby zalogować się na pocztę, konieczne jest podłączenie urządzenia do portu USB.
  • Warto także pamiętać o tym, aby nie otwierać podejrzanych linków i załączników. Często pod znane instytucje czy banki podszywają się oszuści. Przed otwarciem należy upewnić się, kto jest nadawcą wiadomości.

Coraz częstsze włamania na poczty wp, onet, interia – jak się zabezpieczyć?

Podstawowym zabezpieczeniem, które warto zastosować, jest weryfikacja dwuetapowa. To ona w głównej mierze pozwala chronić przed coraz częstszymi włamaniami na poczty wp, onet, interia. Nawet jeżeli ktoś złamie nasze hasło, nie uzyska dostępu do poczty bez specjalnego kodu SMS, który wysyłany jest na numer właściciela e-maila.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu 🙂Zostaw numer telefonu. Oddzwonimy.